Nástroje

Užitečné informace o kompresorových stanicích

Na následujících stránkách jsme pro Vás připravili užitečné nástroje pro výpočty, obsahující cenné informace pro optimalizaci vaší kompresorové stanice.

Výpočet tlakové ztráty v systému

Základ výpočtu:
Výpočet tlakové ztráty

 

0,00 bar

Věděli jste
že tlakovou ztrátu v síti stlačeného vzduchu lze minimalizovat, pokud nainstalujete potrubí s uzavřenou cirkulací a zvolíte dostatečně velký nominální průměr potrubí a také správné fitinky, kolena a uzavírací kohouty?

Při proudění kapalin či stlačeného vzduchu uvnitř potrubí vzniká tření o jeho povrch i o obtékaná tělesa, tak zvané vnitřní tření. Třením tekutina ztrácí kinetickou energii. Pokud potřebujeme určitou rychlost tekutiny či stlačeného vzduchu (průtok), musí tekutina či vzduch získat kinetickou energii poklesem celkového tlaku na druhé straně potrubí. Tím vzniká tlaková ztráta Δpz. Tlakové ztráty v potrubí stlačeného vzduchu pak vedou k plýtvání a zbytečným výdajům. Správným dimenzováním vzduchového potrubí pak zajistíte, aby byly vaše výdaje pod kontrolou. Společnost ALMiG kompresory Vám kdykoliv se správným dimenzováním potrubí pomůže.

Tlaková ztráta

2015-12-02 WebPageWriter