O nás

Kvalita, inovace a zájem o zákazníka

ALMiG: Jméno, které zaručuje technologii nejvyšší úrovně v oboru stlačeného vzduchu.

Archiv novinek/referencí z roku 2017

Setkání s partnery naší firmylistopad 2017
Dne 23.11.2017 proběhlo setkání s distributory naší firmy v prostorách Mlýnu Sedlec.
V průběhu setkání byla zhodnocena spolupráce v roce 2017, spojena s oceněním nejúspěšnějších distributorů. Zároveň byly představeny novinky pro rok 2018.
Na oficiální část navazovala návštěva soukromého vinného sklípku Vinařství Filípek v Sedleci spojena s řízenou degustací víny a následně společný raut v Penzionu Mlýn Sedlec.  

 
Děkujeme tímto všem zúčastněným za příjemně strávený čas a těšíme se na další spolupráci!

 

Dodávka a montáž dodávku a montáž kompresoru VARIABLE 55listopad 2017
V říjnu 2017 jsme přes kladenskou firmu KADRLE ENGINEERING zrealizovali dodávku kompresoru Variable 55 a Belt 55 do firmy THIMM OBALY ve Všetatech. Oba kompresory jsou vybaveny rekuperačním výměníkem pro využití odpadního tepla z kompresoru pro ohřev topné a užitkové vody, což přinese uživateli nemalé úspory.  

 
Kompresor Variable 55 je zároveň řídícím kompresorem i pro dva stávající kompresory značky Renner RS 45, a to díky instalaci dodatečného modulu DE 200F do obou stávajících kompresorů. Tím je zajištěno optimální spínání kompresorů s možností jejich střídaní, záskoků při výpadku atd.

 

Dodávka a montáž dodávku a montáž kompresoru VARIABLE 55listopad 2017
Společně s našim partnerem pro Západní Čechy firmou S+B Kompresory jsme zrealizovali dodávku a montáž kompresoru VARIABLE 55 s plynulou regulací otáček pomocí FM do firmy MONTEFERO v Hrádku u Rokycan.
Kompresor nahradil již dosluhující zařízení značky KAESER BSD72SFC, který nyní slouží jako rezerva.
   

Dodávka a montáž – Spišská Nová Veslistopad 2017
Dodávka zařízení na výrobu stlačeného vzduchu do firmy AGA priemyselný park s.r.o., Spišská Nová Ves
Šroubový kompresor řady Next GenAiration V-DRIVE 37 s plynulou regulacím otáček a integrovanou kondenzační sušičou a filtrací.
Na samostatné technologické větvi jsme instalovali adsorpční sušička ALM CD 110 na TRB – 70 °C, sušička je vybavena dvěma filtry. Pro separaci oleje z kondenzátu slouží separátor olej / voda ALM WS/F 660.  

 

Další realizace do kontejneru – Ondřejovická Strojírnalistopad 2017
Opět další realizace do kontejnerů, tentokrát dva kontejnery pro Elektrárnu Ledvice:
S realizacemi do kontejneru se nám opravdu letos roztrhl pytel. Další dva kompresory nove generace ALMiG V-Drive 37 s regulací pomocí frekvenčního měniče, integrovanou sušičkou a filtrací, jsme realizovali včetně kontejneru tzv. “na klíč” do firmy Ondřejovická Strojírna. Tento druh instalace je zdá se pro zákazníky čím dále tím více atraktivní, především z důvodu úspory místa, které se dá využít pro výrobní technologii, odpadají drahé stavby a stavební úpravy, výhodou je i variabilita – možnost kontejner přesunout v případě potřeby na jiné místo. Také není nutné vyřizovat zdlouhavě na úřadech stavební povolení atd.
V případě zájmu o podobné řešení nás kontaktujte.  

 

Dva kontejnery pro Elektrárnu Ledvicelistopad 2017
Opět další realizace do kontejnerů, tentokrát dva kontejnery pro Elektrárnu Ledvice:
Dodávka a montáž dvou izolovaných kompresorových kontejnerů pro firmu AC-TECHNOLOGIES, Praha pro odprášení přesypů uhlí na úpravně uhlí v Elektrárně Ledvice.
Dodávka 2 x (sestava COMBI 6-8 na vzdušníku 270 L, sušička ALM-CCD50 vč. filtrů a separátor ALM-WS 120) v každém kontejneru  

 

Realizace do kontejneru pro S.A.F.-Prahaříjen 2017
Představujeme jednu ze zajímavých realizací do kontejneru:
Dodávka a montáž izolovaného kompresorového kontejneru pro firmu S.A.F.-Praha, pro tryskání pro koncového zákazníka Ondřejovická strojírna-Zlaté Hory.
2 x kompresor G-DRIVE 37-8 bar s integrovanou sušičkou, filtr, separátor ALM-WS, vzdušník 5000 L.  

 

Mezinárodní strojírenský veletrh, Brnozáří 2017
Tak jako každý rok i letos jsme se zúčastnili mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V naší expozici jsme vystavovali průmyslové kompresory značek ALMiG a firstAir, představili i novinky, například vyjímečný kompresor Scroll pro výrobu bezolejového vzduchu. V průběhu veletrhu náš stánek navštívilo více než 200 partnerů především z České a Slovenské republiky.  

Děkujeme tímto všem, kteří k nám zavítali a těšíme se na setkání u příležitosti dalšího ročníku veletrhu.
 

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brněříjen 2017
Vážení obchodní přátelé,
jako výhradní zástupce a dceřiná společnost německého výrobce kompresorů a technologie stlačeného vzduchu ALMiG si Vás dovolujeme pozvat na návštěvu naší expozice na 59. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 9.10.2017 – 13.10.2017  

Najdete nás na volné ploše F, číslo stánku 08 (u pavilonu Z)

Přijďte se seznámit s našimi novinkami v oboru stlačeného vzduchu včetně značky FIRSTAIR.
Máme pro Vás připraveny zajímavé akce!
Těšíme se na setkání.

Chcete-li využít vstupenku zdarma, zaregistrujte se podle následujícího návodu.
Postup registrace firemní pozvánky:

Po registraci Vám bude emailem zaslán voucher (pdf), který si vytiskněte. PDF s nárokem na vstup zdarma pak použijte na turniketech ke vstupu na veletrh.
V případě problémů s registrací vstupenky, volejte na Helpdesk tel.: +420 541 152 926
Telefonní linka je v provozu vždy Po – Pá, 9:00-16:00 h.

Moravskoslezské cukrovary, a.s. Hrušovany nad Jevišovkou září 2017
Instalovali jsme adsorpční sušičku ALMiG ALM-WD 2200 s nadstandardním řízením pro TRB -40°C; teplá regenerace, pro průtok do 1900m3/hod. plus jsme zhotovili rozšíření rozvodů stlačeného vzduchu tzv. na klíč viz foto.
   

Podporujeme úspěch září 2017
Podporujeme úspěšné podnikání našich zákazníků, tím že jim dodáváme kvalitní produkty a poskytujeme služby na vysoké úrovni. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň malou měrou podpořit závodní tým jezdců Miroslava a Martina Sedla k získání vítězství na okruzích Mistrovství České republiky Tourist Trophy v sezoně 2017. Tímto gratulujeme těmto skvělým klukům a přejeme další úspěchy!
   

TEAMBUILDING 11.8.2017srpen 2017
V rámci posílení vztahů na pracovišti a zlepšení fyzičky jsme jako kolektiv vyrazili na cyklistický výlet po Lednicko-Valtickém Areálu. Počasí nám vyšlo skvěle, nálada byla výborná a nasazení obrovské. I přes drobné komplikace typu píchnutého kola a přetrženého řetězu, které s grácií vyřešil servisní tým naší firmy (kolega René Cupal měl výbavu na snad i na GO kompresoru:-)) a za podpůrných komentářů obchodního oddělení, jsme úspěšně absolvovali 50 km po našem krásném regionu. Samozřejmě jsme se po cestě nezapomínali pravidelně občerstvovat a den jsme zakončili společným posezením v restauraci ROSE. Přinášíme Vám několik fotografií z této akce. Nyní opět nabití a stmelení hurá do práce!
   

Zmínka v měsíčníku ALMiG NEWSsrpen 2017
Dnes vyšel pravidelný měsíčník ALMiG NEWS, který je distribuován zaměstnancům a partnerům firmy ALMiG po celém světě. V tomto vydaní byla naše pobočka zmíněna hned dvakrát, na první straně je prezentace naší firmy a další článek se věnuje semináři, který jsme organizovali pro naše partnery ve Svijanech.
Náhled na našich Facebookových stránkách
Technologický kontejner ve firmě KAUTEX – TEXTRON v Kněžmostičervenec 2017
Přinášíme vám několik fotografií z nově instalovaného technologického kontejneru ve firmě KAUTEX – TEXTRON v Kněžmosti. U této významné nadnárodní firmy jsme nyní nainstalovali již druhou kontejnerovou stanici v průběhu let 2016-2017. Tato tlaková stanice slouží k zásobování nově postavené výrobní haly. V kontejneru je nainstalován šroubový kompresor ALMiG Variable 90 s plynulou regulací pomocí frekvenčního měniče, který je schopen plynule měnit dodávané množství vzduchu dle aktuální spotřeby v rozsahu 4,3 – 16,85 m3/min, a to v tlakovém rozsahu 5-13 bar. Součástí instalace je i kondenzační sušička ALM 1100 na TRB +3 °C, filtrace a ekologická separace kondenzátu. Jedná se o instalaci tzv. plug&play, to znamená, že zákazník poskytne místo elektrického a tlakového připojení a celá stanice může obratem pracovat ve zcela automatickém provozu. Vzhledem k tomu, že i vzduchotechnika v kontejneru je řízena mikroprocesorem dle aktuální teploty venku a uvnitř, je stanice schopna automatického a spolehlivého chodu za jakýchkoliv provozních podmínek. V současné chvíli máme ve výrobě další 3 kontejnery pro další zákazníky.
Výhodou tohoto řešení je, že zákazník nemusí omezovat prostor pro výrobní kapacity a dělat složité stavební úpravy, je to také levnější řešení než například budování zatepleného přístavku, který obnáší různá schvalovací řízení u stavebních a jiných úřadů. Nespornou výhodou je i mobilita kontejneru – celý kontejner je možné kdykoliv pomocí jeřábu či vozíku přesunout bez demontáže vnitřních zařízení na jiné místo.
Oslovte nás také a rádi Vám nabídneme podobné řešení na vysoce profesionální úrovni a přesně v souladu s Vašimi požadavky.  

 

Bilance v provní polovině rokučervenec 2017
Vážení obchodní přátelé, kolegové,  

 
první polovina roku 2017 je za námi, a tak si ji zde dovoluji zhodnotit z pohledu naší firmy.
Co se týče prodejů firmy ALMiG Kompresory s.r.o., zaznamenali jsme navýšení prodeje z hlediska počtu prodaných kompresorů o 60%, v segmentu šroubových kompresorů byl růst ve srovnání s minulým rokem 47%.
Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jsme zaznamenali celkový nárůst tržeb o 38%, což je skvělý příslib pro další období tohoto roku. Na růstu se podepsal nejen celkový růst ekonomiky, ale také neutuchající snaha a píle celého týmu, dále nové produkty naší mateřské firmy a také investice do propagačních akcí a seminářů.
Provedli jsme mnoho zajímavých relalizací, například několik kontejnerových kompresorových stanic, zdárně se rozvíjí i spolupráce s našimi distributory a to i díky naší nové značce levných, ale přesto velmi kvalitních šroubových kompresorů FIRSTAIR.
Pro další půlrok již nyní máme několik zajímavých objednávek, které nyní realizujeme, jako například instalace dvou bezolejových šroubových kompresorů do firem Stock Plzeň a Hartmann Rico, nebo realizaci vysokotlaké stanice pr Rotarex Praha a mnoho dalších.

 
Děkuji tímto za důvěru, kterou nám jako zákazníci projevujete a také děkuji celému týmu ALMiG Kompresory za odvedenou práci.

 
Bronislav Suchánek
Jednatel ALMiG Kompresory s.r.o.

Seminář: „Úspory energie při výrobě vzduchu a oil-free kompresory“červen 2017
Ve dnech 7-9. června se uskutečnil seminář na téma „Úspory energie při výrobě vzduchu a oil-free kompresory“.
Tento seminář pořádala naše firma v nově zrekonstruovaných prostorách Zámku Svijany a v přilehlém Pivovaru Svijany. Seminář byl doprovázen bohatým doprovodným programem, včetně prohlídky zámku, pivovaru, instalace bezolejových kompresorů v pivovaru a dalším zábavným programem, zakončeným bohatým rautem.
V letošním roce se semináře zúčastnilo vice než 80 lidí z různých výrobních závodů z České a Slovenské republiky. Úvodní slovo pronesl generální ředitel ALMiG Kompressoren GmbH pan Viktor Weber, následovaly přednášky na daná témata.
Tímto děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další setkání.  

 
Přinášíme Vám několik fotografií z akce.

 

Souhrn z Hannover Messe 2017květen 2017
Pro naše obchodní partnery jsme zorganizovali společnou dvoudenní návštěvu světově největšího strojírenského veletrhu v Hannoveru.
Hlavním bodem byla návštěva expozice naší mateřské firmy ALMiG Kompressoren GmbH, která na veletrhu představila několik velmi zajímavých novinek. Jedná se například o novou řadu dvoustupňových kompresorů G-DRIVE 200 T a G-DRIVE 250 T, které mají excelentní specifický výkon 5,5 kWh/m3/min.
 
Dále byla představena řada kompresorů G-DRIVE a V-DRIVE ve výkonech 38-75 kW. Zde se jedná o rozšíření již loni představených kompresorů stejné řady ve výkonech 30-37 kW, která je i v Česku a na Slovensku velmi úspěšná z hlediska prodeje. Taky byla představena nová řada bezolejových dvoustupňových kompresorů ve výkonech 132-250 kW. Návštěvníci celkově velmi kladně hodnotili i originální design expozice a její uspořádání.
 
Díky představeným novinkám máme zase další argumenty pro stávající i nové zákazníky. Těšíme se na spolupráci!  

 

Nová pobočka ALMiG Kompresory s.r.o. v Prazeduben 2017
Vážení obchodní přátelé, rádi Vás touto cestou informujeme, že v dubnu byla otevřena nová prodejní a servisní pobočka v Praze na Barrandově ulici.
Snažíme se tímto být blíže našim četným zákazníkům ze Středočeského kraje. V případě, že budete potřebovat jakoukoliv konzultaci, můžete se s důvěrou obrátit na vedoucího pražské pobočky.  

 
Kontakt:
Ing. Jan Šulc
Telefon: +420 725 067 678
E-mail: j.sulc@almig.cz

 
Těšíme se na vaši návštěvu a další plodnou spolupráci!

Přispěli jsme do Technického týdeníkuduben 2017
V Technickém týdeníku nám vyjde odborný článek na téma Vyrábět vzduch spolehlivě, kvalitně a levně? Dnes už ano… Pojednávající o ekonomických výhodách volby vhodného technického zařízení pro výrobu stlačeného vzduchu.
 
Pokud si chcete náš článek přečíst, může si jej zobrazit v PDF s názvem Vyrábět vzduch spolehlivě, kvalitně a levně? Dnes už ano
Pozvánka na seminář spol. ALMiG Kompresory s.r.o. 8-9. června 2017duben 2017
Vážení obchodní přátelé,
Dovolujeme si Vás tímto pozvat na bezplatný odborný seminář, který pořádá naše firma v prostorách nově zrekonstruovaného Zámku Svijany, který se nachází v krásné oblasti Českého Ráje.
 
Témata semináře:
ÚSPORY PŘI VÝROBĚ STLAČENÉHO VZDUCHU
OIL-FREE KOMPRESORY – PROFESIONÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO BEZOLEJOVÝ VZDUCH  

Datum konání: 8-9. června 2017
Místo konání: Zámek Svijany
 

Program semináře:

8. června

 
9:00   zahájení, krátké představení naší společnosti
9:20   potenciál úspor při výrobě vzduchu
9:50    analýza výroby vzduchu, úspory díky plynulé regulaci
10:40   přestávka
10:50   využití odpadního tepla z kompresorů
11:30   oil-free kompresory – základní rozdělení, principy
12:00   společný oběd
13:00   oil-free kompresory – použití
14:00   praktická ukázka bezolejových kompresorů ALMiG
14:30   prohlídka instalace bezolejových kompresorů ALMiG v Pivovaru Svijany
Na oficiální odbornou část navazuje odpolední společenský program, který zahrnuje:

 
–     exkurzi Pivovaru Svijany – ten se nachází v těsné blízkosti Zámku Svijany
–     prohlídku expozicí v Zámku Svijany
–     pivní soutěže v prostorách Zámku Svijany
–     bohatý raut ve vnějších prostorách zámku s živou hudbou
9. června

 
9:00    zahájení
9:10    praktická ukázka bezolejových kompresorů ALMIG
10:00   přestávka
10:20   diskuse, individuální konzultace
11:00   ukončení
Pro všechny zájemce je připraveno bezplatné ubytování v Zámku Svijany a v blízkém hotelu.
Účastníci ze vzdálených míst mohou využít i ubytování ze 7. na 8. června.
 
Pro registraci a další informace klikněte prosím na následující odkaz:
www.almig.cz/registrace na seminář Svijany 2017
 
TERMÍN PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY NA SEMINÁŘ JE NEJPOZDĚJI DO 26.5.2017.
 
Těšíme se na Vaši účast
 

12 únorových instalacíbřezen 2017
V únoru 2017 jsme zrealizovali prodej a instalaci 12-ti šroubových kompresorů o výkonech 6-130 kW.
Mezi zajímavé realizace patří například:  

  • Instalace kompresoru VARIABLE 130 s úpravou vzduchu ve firmě PARS NOVA a.s. v Šumperku, což je firma zabývající se rekonstrukcí kolejových vozidel
  • Instalace kompresoru V-DRIVE 37 s dalším příslušenstvím ve firmě LINDE+WIEMANN v Břeclavi
  • Instalace kontejneru s dvěma kompresory FLEX 15 s integrovanou sušičkou, filtrací a vzdušníkem ve firmě CONSTELIUM Děčín, která je předním evropským výrobcem hliníkových slitinových výlisků. Z této realizace Vám přinášíme i několik fotografií.
  • Dodávka kompresoru FAS 7 270TR do firmy ForTech Steel s.r.o. Považská Bystrica
  • Dodávka kompresoru BELT 37 přes našeho partnera S+B kompresory, dodávka kompresoru FLEX 11 přes našeho partnera AC STROJE, dodávka VARIABLE 65 přes partnera Kompresory Březina a další.
Pozvánka na veletrh v Hannoveru 24-28. dubna 2017únor 2017
Srdečně zveme všechny naše partnery na veletrh Hannover Messe 2017, který se uskuteční v německém Hannoveru ve dnech 24-28. dubna 2017. Veletrh Hannover Messe je nejvýznamnější průmyslovou událostí v roce, na které pravidelně vystavuje více než 5200 společností a které například v loňském roce navštívilo více než 190.000 účastníků a president Obama.
Společnost Almig představí mnoho novinek z oblasti stlačeného vzduchu. Kód na PDF pozvánce níže můžete použít k vygenerování bezplatné vstupenky. Těšíme se na setkání s vámi na stánku B55, Hala 26.
 
PDF – Pozvánka na Hannover Messe 2017
Šest lednových kompresorůúnor 2017
V lednu jsme zrealizovali dodávku 6-ti šroubových kompresorů, například do firem PRESBETON, FEMONT, KERANO a FERMAT, což je o 4 kompresory více než za stejné období loňského roku.
Poslední instalace v roce 2016leden 2017
Jedna z posledních instalací v roce 2016 byla kompresorová stanice ve firmě WOODPROF s.r.o., Dunajská Streda, kde jsme instalovali na klíč sestavu dvou kompresorů, z toho jeden s frekvenčním měničem a k tomu úpravu vzduchu pomocí kondenzačních sušiček. Instalovaná zařízení:  

Poděkování za úspěšný rok 2016leden 2017
Za poslední čtvrtletí roku 2016 provedla naše firma instalaci 36 nových kompresorů. Za rok 2016 jsme tedy dodali zákazníkům více než 100 kompresorů ve výkonech 3 kW až 150 kW. V dubnu 2016 jsme na český trh uvedli novou značku FIRSTAIR, která zahrnuje šroubové kompresory od 3 do 37 kW. Tato nová značka se na celkovém prodeji podílela v roce 2016 počtem 31-ti kusů, což na novou značku považujeme za úspěch. Také se podařilo instalovat 3 bezolejové kompresory řady LENTO, jejichž množství v České republice přesáhlo 20 instalací. Jsme rádi, že mezi instalovanými kompresory je i 10 kompresorů z řady tzv. Next GenAIRation, které vynikají tichým chodem a vynikající účinností. Celkem jsme za rok 2016 dodali o 10 šroubových kompresorů více než v roce 2015. Tímto bychom rádi poděkovali všem za dosavadní spolupráci, na kterou, jak doufáme, navážeme i v letošním roce.

Novinky2017

2018-02-13 WebPageWriter